Еволюція сигналізації від провідного до бездротової

Технологічний прогрес зачіпає абсолютно всі сфери нашого життя, і охорона об’єктів не є винятком. Протягом ХХ століття створювалися і удосконалювалися саме провідні охоронні системи. Будь-які радіофіковані системи виявлялися занадто громіздкими, ненадійними і дорогими, щоб ними оснащувалися цивільні об’єкти.

Але починаючи з 1990-х рр. ситуація почала принципово змінюватися. І ці зміни були пов’язані зі стрімким розвитком інтернету.

ЯК ІНТЕРНЕТ ЗМІНИВ ОХОРОННІ ТЕХНОЛОГІЇ?

Глобальну мережу інтернет можна описати як комплекс технологічних рішень, що дозволяють передавати будь-яку інформацію з будь-якої точки Землі в будь-яку іншу точку планети.

Сьогодні вже нікого не дивує можливість влаштувати відеоконференцію в режимі реального часу з абонентами, що знаходяться на всіх п’яти континентах. Для охоронних технологій це означає передавати інформацію з відеокамер спостереження не тільки на пост охорони, але і, наприклад, на смартфон або комп’ютер власника компанії.

І ця можливість підноситься як приємне і, головне, безкоштовне доповнення до послуги монтажу системи відеоспостереження на об’єкті, що охороняється.

Взагалі, власник компанії, начальник служби безпеки або будь-яка інша людина, з яким буде довірено доступ в охоронну мережу підприємства, зможе отримувати в режимі реального часу весь обсяг інформації від всіх датчиків та інших пристроїв, що входять в систему охорони об’єкта.

Правда, це значно збільшує вразливість самої системи з боку кібервзломщіков, які можуть її «хакнуть» і забрати управління в свої руки. Тому при створенні двоканальної охоронної системи, тобто, такий, в якій можна ще й дистанційно керувати, впровадження кібернетичного захисту виявляється в 2-3 дорожче, ніж вартість установки самої охоронної системи.

Тоді як ціна одноканальній охоронної системи, тобто, такий, яка буде передавати зображення з камер відеоспостереження вам на смартфон, виявляється доступною навіть невеликим компаніям.

Бездротова технологія в охороні

Сьогодні Wi-Fi став настільки ж поширеним, як і смартфони, які, до речі, і послужили причиною повсюдного впровадження даної технології. У сфері охорони модулями бездротового зв’язку оснащуються переважно різні датчики.

Звичайно, на ринку присутні і бездротові камери, але сфера їх застосування дуже специфічна і обмежена, оскільки на якість відеосигналу будуть негативно впливати будівельні перегородки, що найчастіше стане критичним для безпеки об’єкта. Наприклад, через низьку якість сигналу не вдалося розібрати номер підозрілого автомобіля або риси обличчя зловмисника.

Тому зараз широкого поширення набули недорогі аналогові камери, що передають по коаксіальним кабелям відеосигнал формату 2К і навіть 4К.

А ось оснащення Wi-Fi-модулем охоронних датчиків значно розширили сферу останніх, дозволивши їх таємно встановлювати в найнесподіваніших місцях.

Про які датчиках йде мова?

  1. Інфрачервоні – вловлюють тепло людського тіла. Часто їх встановлюють в парі з відеокамерами.
  2. Сейсмічні – реагують на коливання грунту, викликані проїздом автомобіля або навіть кроками людини. Сучасні моделі мають високий рівень чутливості і навіть ефектом пам’яті, завдяки якому датчики здатні розпізнавати своїх і чужих.
  3. Магнітні – реагують на наявність в сфері їх дії будь-яких металевих предметів.

Відсутність проводки робить такі датчики практично непомітними, а тому і вкрай небезпечними для зловмисників.